Creamfields Polska 2007 – to już trzecia edycja festiwalu

W swojej trzeciej edycji Creamfields Polska 2007 spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Polska marka Cream stworzyła wydarzenie, które zaprasza do tworzenia najpiękniejszych i zapadających w pamięć obrazów 2020.

W Creamfields Polska 2007 – największym festiwalu muzycznym w Polsce, angażują się najróżniejsze osoby i grupy. Oprócz zespołów odbywają się tu również wystawy sztuki i obozy kulinarne.

Festiwal odbywa się co roku 15, 17, 19 i 21 czerwca każdego roku. Liczba uczestników to około 100 000 osób. Obejmuje ponad 60 aktów, ale jest znany jako jedna z największych imprez imprezowych w Polsce.

Creamfields Polska 2007 to największy plenerowy festiwal muzyczny w Europie Środkowej. Organizowany jest co roku w Polsce od czerwca do lipca. Najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano podczas jednego z festiwali wyniosła 37 stopni Celsjusza 7 czerwca – rekord, który nie został jeszcze pobity.

Widziałem ten festiwal w 2007 roku i zawsze byłem ich fanem. Przez lata marzyłem, żeby w końcu udało się go ponownie zorganizować i żebym pewnego dnia mógł w nim uczestniczyć. To było niesamowite przeżycie, a ludzie byli wspaniali!

Creamfields Polska to festiwal muzyczny, na którym na największej scenie plenerowej w Europie grają najlepsze polskie zespoły. Organizatorzy postanowili zrobić coś świeżego i innowacyjnego z otwartą polityką wstępu. Częstym problemem podczas tego typu festiwali jest to, że ludzie, którzy przychodzą na festiwal, mają ograniczony czas na słuchanie ulubionych zespołów i nie mogą zobaczyć ich na żywo, więc po prostu wracają do domu rozczarowani.

Creamfields Polska 2007 została zorganizowana po raz kolejny, aby spróbować świeżej zmiany zachowań, otwierając bramy festiwalu dla wszystkich zwiedzających bez względu na wiek i płeć, a zamiast tego oferować bardziej przystępny dostęp dla dzieci i rodzin. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 5-8 sierpnia w Płocku – mieście liczącym około 350 000 osób (w porównaniu z historycznym Płockiem.

Creamfields Polska to prawdopodobnie największy festiwal muzyczny w Polsce. Znajduje się w skalistej okolicy Bohaterów Warszawy, na wyspie z widokiem na miasto. Festiwal istnieje od wielu lat i potrwa do 17 października 2007 roku. W tej edycji wystąpią m.in. Miley Cyrus, Gary Numan, Moby i inni.

Creamfields Polska 2007, założony pod koniec lat 90. i działający od 10 lat, jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym.

Edycja 2016 odbyła się w Katowicach w dniach 25-28 sierpnia 2016. Trzy składy składały się z pięciu scen: Early Stage (25/26 sierpnia), Main Stage (27/28 sierpnia), Creative Stage (28/29 sierpnia) oraz Scena Pole Marzeń (29/30 sierpnia). Festiwal był sponsorowany przez Creamfields Polska oraz Poloniański Związek Przemysłowy i Handlowy. Strona na Facebooku zawierała wszystkie najważniejsze aktualności w dniu festiwalu.

W przypadku festiwali co roku odbywają się wielkie imprezy w różnych miejscach. W 2011 roku festiwal odbył się w Polsce, a na jego gospodarza wybrano stolicę Polski.

Festiwal Creamfields Polska 2007 został zaplanowany jako wspólne dzieło z innymi europejskimi miastami i krajami: Berlinem, Kopenhagą, Dublinem, Londynem i Amsterdamem. Odbyła się ona 28 marca 2007 roku i obejmowała 11 dni imprez w pięciu lokalizacjach w całej Polsce. Układ: wstępny pomysł naczelnego architekta Jana Wejcherta; projekt mebli autorstwa Anniki de Witte; wzornictwo przemysłowe autorstwa Jure Tacovskiej; projekt graficzny Karol Kurata aka Alpha Dodea.

W naszej pierwszej edycji rozmawialiśmy o Creamfields Polska 2007. Creamfields Polska to międzynarodowy festiwal, który co roku odbywa się w jednym z największych miast Polski – Warszawie. W tej edycji po raz trzeci opowiemy nie tylko o samym festiwalu, ale także o jego organizatorach, którzy są odpowiedzialni za zapewnienie swoim uczestnikom miejsca do zabawy i dzielenia się swoją muzyką ze wszystkimi i wszystkimi.